Kilka dni temu odwołana została rada nadzorcza Spółki Zamek Grodziec, w której zasiadały osoby zupełnie niezwiązane z naszą Gminą. W jej miejsce powołałam radcę prawnego, ekonomistę oraz specjalistę od promocji i rozwoju turystyki. Bardzo liczę na to, że tak silna drużyna wesprze Kasztelana Zamku w ciężkiej pracy na zabytkowym obiekcie. Nowi członkowie rady nadzorczej z wiedzą merytoryczną i doświadczeniem mają służyć radą, wspierać, wskazywać kierunki i sprawować kontrolę. Planujemy spotkania co miesiąc, nie raz na kwartał, jak do tej pory. Zamek Grodziec posiada wielki i niewykorzystany dotąd potencjał. Nie tylko jako atrakcja turystyczna regionu, ale również jako miejsce tworzące ofertę kulturalna, edukacyjną czy noclegową.

Przed nami wyzwanie, aby stworzyć jeszcze silniejszą markę Zamku, rozpoznawaną w całej Europie. Każdy obiekt turystyczny – niezależnie od tego, jaką pełni funkcję – musi odpowiadać na potrzeby rynku. Rynek z kolei staje się coraz bardziej wymagający.

Trzeba być elastycznym i umieć dostosować się do nowej rzeczywistości. Sukces i rozwój turystyczny tego obiektu to rozwój turystyczny całej Gminy Zagrodno. Poprzez nowoczesne, nieszablonowe działania w zakresie animacji kultury, możemy stworzyć silny, niezależny filar oferty zamku, a niebanalne rozwiązania marketingowe pozwolą pozyskiwać więcej turystów. Jednym słowem – Zamek ma stać się centrum kultury, jakiego do tej pory Gmina Zagrodno nie posiadała.

Będziemy prowadzić warsztaty, animacje, organizować koncerty i spektakle. Przed nami trudne wyzwanie, ale będziemy się wspierać i czerpać wiedzę od specjalistów. Bardzo chciałabym, aby na Zamku organizowane były śluby, mamy tam przecież konsekrowaną kaplicę. „Powiedz TAK! Na Grodźcu”. Czy to nie brzmi pięknie?

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast