Versus Studio & Art Gallery w Grodźcu

Versus Studio & Art Gallery w Grodźcu

Versus Studio & Art Gallery w Grodźcu to młodsza siostra Galerii mieszczącej się w samym centrum Wrocławia przy ul. Jatki 11.

Nasza nowa galeria powstała w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, w malowniczej wsi Grodziec położonej między słynącą z kopalń złota Złotoryją a znanym z wytwarzania ceramiki Bolesławcem. Ten urokliwy i tajemniczy region kojarzony jest przede wszystkim dzięki wspaniałemu, średniowiecznemu zamkowi w Grodźcu, powulkanicznym wzgórzom czy pięknym widokom oraz bogatej historii Pogórza i Gór Kaczawskich.

Versus Studio & Art Gallery dedykowana jest twórczości znanej wrocławskiej Artystki szkłaPati Dubiel, której prace wyróżniają się spośród dzieł innych artystów specjalizujących się wtej materii. Tak jak wulkany, w krainie których znajduje się Galeria, prace Pati wprost wybuchają kolorem i erotyzmem. Zaskakują formą niczym zastygła lawa, wydobywają na światło dzienne ponadczasowe piękno szkła. Ponadto nawiązując do prowadzonej w Bolesławcu produkcji wyrobów ceramicznych, prace Pati miewają również walor użytkowy.

Oprócz unikatowego szkła artystycznego goście mogą obejrzeć rysunki Pati, a także obrazy, rzeźby ceramiczne, prace outdoorowe czy grafiki innych wyróżniających się artystów z regionu, kraju czy zagranicy. Warto przy tym wspomnieć, że oferta Galerii obejmuje zarówno drobne upominki jak i duże designerskie prace Godne polecenia jest nie tylko to, co mieści się w samej Galerii, lecz również jej klimat i otoczenie. Galeria umieszczona jest w odrestaurowanych przedwojennych zabudowaniach gospodarczych z widokiem na zamek Grodziec. Można tu połączyć doznania artystyczne ze zwiedzaniem turystycznie atrakcyjnych okolic, zaczerpnąć świeżego powietrza w przy galeryjnym ogrodzie, a także odpocząć od miejskiego zgiełku słuchając odgłosów wsi.

 

 

Artystka może oprowadzić Was po Galerii, opowiedzieć ciekawe i nieraz pikantne historie o wystawionych dziełach lub ich twórcach, a także pokazać miejsce, w którym powstają jej rzeźby, obrazy i rysunki. W Galerii można również zakupić niebanalne, stworzone przez Pati lub innych Artystów pamiątki z pobytu w Krainie Wygasłych Wulkanów oraz jednocześnie pozyskać informacje o technice wytworzenia nabytego przedmiotu i o pomyśle, który dał mu początek!

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast