Koncerty, biesiada, rozmowy, konkursy, orkiestra, zabawy dla najmłodszych, dla starszych, dla młodzieży, tańce, spotkania… We wspaniałej – i przede wszystkim słonecznej – atmosferze upłynęły tegoroczne dożynki w Gminie Zagrodno.

Mieszkańcy i zaproszeni goście bawili się znakomicie, o czym mogą świadczyć pełne uznania recenzje. Zabawa to jedno, a cel to drugie. W dożynkach chodzi przede wszystkim o to, by podziękować rolnikom za plony i cieszyć się tym, co przez ostatni rok udało się uzyskać zaangażowaniem i ciężką pracą.

Świetni ludzie, otwarci, bardzo przyjaźni – to jest tradycyjne, dobre podsumowanie roku pracy w polu […] piękne wieńce ludzie przygotowani stoiska poszczególnych sołectw… to jest taka unikalna tradycja na skalę światową w Polsce, a w Zagrodnie pięknie kultywowana – mówił Robert Kropiwnicki Poseł na Sejm.

Wzrok przyciągały przede wszystkim kolorowe wieńce i dożynkowe dekoracje, których nigdy nie brakuje podczas corocznej imprezy. Mieszkańcy i przeróżne grupy działające na terenie gminy Zagrodno każdego roku z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do przygotowań do dożynek gminnych.

Tegoroczna odsłona dożynek jak zwykle piękna, ale to co nas w tym roku wyróżnia – nareszcie mamy pogodę, nareszcie świeci słońce. Praktycznie od samego rana dopisuje nam pogoda. Dopisują nam humory. W tej chwili trwa występ orkiestry dętej, która już kolejny raz jest tutaj z nami i uświetnia tę naszą imprezę. Mamy mnóstwo zaproszonych gości, mieszkańcy już zaczynają się gromadzić, mamy dużo atrakcji dla młodszych, dla starszych, dla dzieci, dla młodzieży. Są dmuchańce, kule wodne. Tych konkursów będzie więcej, będzie mnóstwo zabawy, a wieczorem koncerty – zapraszała Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

Mieszkańcy i zaproszeni goście doceniają tradycję!

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć gości, którzy przez cały rok mocno kibicują rozwojowi gminy, chętnie wspierają działania samorządu i doceniają wartość tradycji, jaką niewątpliwie są polskie dożynki.

Bardzo dobrze mi się współpracuje, jako staroście, z Panią Wójt. Zawsze jestem tutaj mile widziany i zawsze przyjeżdżam, zresztą tak jak do innych gmin, w których organizowane są dożynki. Cieszę się, że tu jestem, mogę wspólnie spędzać te piękne chwile z rolnikami świętować ten dzień – Wiesław Świerczyński Starosta Złotoryjski.

Podobne zdanie ma Senator Krzysztof Mróz, który zawsze chętnie pojawia się na wydarzeniach organizowanych przez Gminę Zagrodno.

Przyjeżdżam na każde dożynki, na które jestem zaproszony, bo to jest taki czas, kiedy dziękujemy tym, którzy ciężko przez cały rok pracowali, abyśmy mogli potem korzystać z ich pracy. To polscy rolnicy żywią i siebie i tych wszystkich, którzy nie są rolnikami, mieszkają w miastach. To jest taki czas, kiedy warto przyjść i powiedzieć “dziękuję” polskim rolnikom także tutaj, w gminie Zagrodno, która jest gminą typowo rolniczą – Krzysztof Mróz Senator RP.

Gmina Zagrodno się rozwija – rekordowe inwestycje i intensywne prace

Drogi, chodniki, nowe oświetlenie, place budowy – to można dostrzec, odwiedzając Gminę Zagrodno. Ponadto inwestycje, których dziś jeszcze nie widać gołym okiem, a nad którymi trwają intensywne prace. To efekt ogromnego zaangażowania i pracy w gminie.

W gminie Zagrodno jest gigantyczny postęp. Ja przyjeżdżam regularnie do Gminy Zagrodno i widzę jak ta gmina pięknieje – drogi, chodniki, oświetlenie i coś czego nie widać, a będzie, czyli kanalizacja. To jest olbrzymia zasługa Pani Wójt, która pisze te wnioski do rządu, do Urzędu Marszałkowskiego, unijne. No a jak ktoś pisze wnioski, to dostaje. Wnioski z gminy Zagrodno są bardzo dobrze napisane i są wysoko punktowane i oceniane, a w konsekwencji te środki do Gminy Zagrodno trafiają  Krzysztof Mróz Senator RP.

Pani Wójt ma ogromną energię, mnóstwo projektów rozwija i to jest bardzo dobre, bo Zagrodno potrzebuje takiego bardzo silnego impulsu rozwojowego i myślę że Pani Wójt właśnie daje taką energię – dodaje Poseł Kropiwnicki.

Rozwój to proces. Często wieloletni, który wymaga wielopłaszczyznowej pracy wielu ludzi – od projektu po wykonanie. Często ta praca, choć bardzo efektywna, jest niewidoczna gołym okiem. To szereg decyzji i projektów, które miesiącami lub latami zmierzają ku realizacji.

Praca zespołowa to podstawa

Gmina nie mogłaby się rozwijać, gdyby nie sztab zaangażowanych, energicznych ludzi, którzy chcą zmian, chcą iść do przodu i realizują swoje zadania najlepiej jak potrafią. O tym, kto stoi za sukcesem, mówi Wójt Gminy Zagrodno.

Dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa, słowa uznania. ale gmina to nie jest tylko wójt. Gmina to są pracownicy, to są jednostki podległe, to jest mnóstwo ludzi, którzy na ten sukces pracują. Wójt nie chodzi na budowę, nie buduje chodników, szkoły czy przedszkola. To wszystko robią naczelnicy wydziału. Ludzie, którzy się naprawdę na tym znają. Wójt nie rozlicza projektów – to robi Wydział Finansowy. Ogromna tutaj rola i podziękowanie dla pani skarbnik i dziewczyn z wydziału finansowego. Każdy z nich dokłada swoją cegiełkę do tego dużego sukcesu, który jest widoczny, a za który ja dzisiaj zbieram oklaski – podsumowuje Karolina Bardowska.

 

Biuletyn Informacji Publicznej
FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast