Ochotnicza Straż Pożarna w Olszanicy otrzymała wóz strażacki!

wójt gminy zagrodno podczas przemówienia i przekazania wozu OSP jednostce z Olszanicy

wójt gminy zagrodno podczas przemówienia i przekazania wozu OSP jednostce z Olszanicy

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – wielki dzień dla mieszkańców gminy oraz druhów z OSP KSRG Olszanica.
Ochotnicza Straż Pożarna w Olszanicy otrzymała kolejne wsparcie. Tym razem przekazano druhom nowy wóz strażacki, który został sfinansowany m.in. ze środków gminnych.

Był to wielki dzień dla całej naszej gminy, szczególnie dla OSP Olszanica – mówi Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.
Wydarzenie odbyło się 28.10.2023 r. w bardzo uroczystej i doniosłej atmosferze – została odprawiona Msza Święta, odegrano Hymn Państwowy. Następnie wszyscy uczestnicy byli świadkami trzech ważnych uroczystości.

Najważniejsza to wręczenie sztandaru dla naszej jednostki z okazji 75-lecia jej istnienia. Drugie to odznaczenie złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Wisienką na torcie było uroczyste przyjęcie nowego wozu strażackiego – relacjonuje Prezes OSP w Olszanicy Paweł Kalinowski.

W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczył m.in. Tomasz Stanowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Dolnośląskiego. Według niego dzisiejsze uroczystości to hołd dla wszystkich pokoleń, które pracowały dla jednostki i społeczności lokalnej.

O ważnej roli OSP Olszanica dla gminy mówił także Tomasz Herbut (starszy brygadier, Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi), który jako mieszkaniec gminy Zagrodno, przez wiele lat obserwuje jej działania – Muszę powiedzieć, że jednostka prowadzi bardzo szeroką działalność, szczególnie w zakresie ratownictwa medycznego i z tego jest znana i to nie tylko w naszym powiecie. Jednostka się bardzo dobrze rozwija i już można powiedzieć, że można ją naśladować.

Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno przekazała wyrazy uznania dla osób, które aktywnie działają na rzecz jednostki OSP i bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Zagrodno – To są ludzie, którzy nie tylko gaszą pożary. Nie tylko jeżdżą do wypadków. Aktywnie uczestniczą w różnych przedsięwzięciach i wydarzeniach – np. organizują szkolenia z pierwszej pomocy (jeżdżą do szkół i przedszkoli).

Władze Gminy składają najserdeczniejsze życzenia z okazji 75-lecia istnienia OSP w Olszanicy. To wyjątkowy jubileusz, który świadczy o nieustannym poświęceniu, odwadze i gotowości do działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.
wójt gminy zagrodno podczas przemówienia i przekazania wozu OSP jednostce z Olszanicy

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast