1 444 480 zł dla Gminy Zagrodno z programu MALUCH+ na budowę żłobka!

1 444 480 zł dla Gminy Zagrodno z programu Maluch+ na budowę żłobka!

1 444 480 zł dla Gminy Zagrodno z programu Maluch+ na budowę żłobka!

1 434 480 zł to kolejne środki skutecznie pozyskane przez gminę Zagrodno. Tym razem pozytywnie rozpatrzony został wniosek do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Gmina Zagrodno zaplanowała wybudowanie nowej placówki w sąsiedztwie przedszkola i Szkoły Podstawowej w Zagrodnie.

„Mieliśmy mnóstwo sygnałów od rodziców małych dzieci, że opieka żłobkowa jak najbardziej jest potrzebna. Wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców i w tym roku, dzięki przeniesieniu zerówek do szkoły, gdy zrobiło się miejsce w przedszkolu, po rekrutacji mogliśmy przyjąć wszystkie dzieci. Zostało nawet kilka miejsc w rezerwie. Dużo mam ma potrzebę szybszego powrotu do pracy, a nie każdy ma szczęście mieć pod ręką babcie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się złożyć wniosek i udało się otrzymać wnioskowane środki w wysokości prawie 1,5 mln zł” – mówi Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

W gminie Zagrodno zaplanowano wybudowanie nowego obiektu gotowego na przyjęcie 40 maluszków. Termin na wykonanie inwestycji to trzy lata od ostatniego dnia na złożenie oświadczenia o przyjęciu  środków.

„Ogromnie cieszę się z tego projektu. Dzieci, które będą uczęszczały do żłobka, trafią do przedszkola, a finalnie do szkoły w Zagrodnie. W obecnych czasach ważne jest zabieganie o każdego ucznia, bo za nim idzie finansowanie. Budowa żłobka jest więc planem o szerokiej perspektywie. Cieszę się, że w tym temacie byliśmy z Radą Gminy zgodni. Przewodniczący komisji budżetu pan Stanisław Olechowski już dawno kibicował tej inicjatywie” – dodaje Karolina Bardowska.

Gmina Zagrodno, oprócz środków na budowę, otrzyma też 1 203 840,00 zł rocznie przez trzy lata od uruchomienia placówki z przeznaczeniem na jej utrzymanie.

 

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast