Wernisaż wystawy “Gmina Zagrodno z Pasją!”

Różnorodność i artystyczne zacięcie —  kilka słów o sierpniowej strefie rękodzieła.

fot. Edyta Mazurkiewicz

17 sierpnia o godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy czasowej „Gmina Zagrodno z Pasją”. Inicjatywę dedykowano przede wszystkim mieszkańcom naszej Gminy, którzy dotychczas swojej pasji oddawali się w domowym zaciszu. Teraz ich prace można oglądać w malowniczym Zamku Grodziec.

Gości wernisażu przywitała Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska oraz Prezes Zamku Grodziec Piotr Janczyszyn.

„Cieszę się, że podejmowane są nowe inicjatywy, dzięki którym Zamek Grodziec staje się ważnym punktem na kulturowej mapie regionu. To już kolejne wyjątkowe wydarzenie, bo nie tak dawno odbył się tutaj koncert Henry No Hurry, 28 sierpnia natomiast Zamek będzie gościć utalentowanego islandzkiego artystę – Ragnara Olaffsona – który również zagra dla mieszkańców.

Dzisiaj Zamek Grodziec zamienił się w strefę rękodzieła. Prace, które będziemy mogli oglądać tutaj do końca sierpnia, tworzone są z pasją przez naszych lokalnych artystów. To wyjątkowe i ważne wydarzenie dla tego zabytkowego obiektu, który znowu zaczyna tętnić życiem i przede wszystkim staje się miejscem spotkań mieszkańców Gminy Zagrodno.” – mówi Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

„Gmina Zagrodno z Pasją” to niemal 40 różnorodnych, ciekawych i ambitnych prac, niosących za sobą różne historie i interpretacje. Ich źródłem zazwyczaj są emocje, ciekawość, ale przede wszystkim pasja i zaangażowanie.  Swoje prace wystawiły Pati Dubiel – ceniona artystka szkła, Małgorzata Suchecka – malarka, Paulina Kuźniar – rysowniczka stojąca na początku swojej artystycznej drogi oraz Barbara Szczygielska, która wykonuje prace metodą powertex.

Wernisaż był dobrą okazją, aby podziękować Pani Barbarze Szczygielskiej za niespotykaną aktywność, zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności i szerzenie wiedzy o Gminie oraz jej historii. Podczas wystawy nie zabrakło nawiązań do innych dzieł, które stały się inspiracją, jak na przykład mickiewiczowski „Pan Tadeusz”.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia. Wstęp jest wolny.

fot. Edyta Mazurkiewicz

fot. Edyta Mazurkiewicz

fot. Edyta Mazurkiewicz

fot. Edyta Mazurkiewicz

fot. Edyta Mazurkiewicz

 

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast