Rusza edycja 2021 Programu „Działaj Lokalnie” w Krainie Wygasłych Wulkanów!

Program „Działaj Lokalnie” od 20 lat wspiera w Polsce inicjatywy ludzi, którzy pragną działać razem na rzecz dobra wspólnego. Jest to program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który wdrażany jest na poziomie lokalnym przez tzw. Ośrodki Działaj Lokalnie.

Nabór wnioskówod 14 kwietnia do 14 maja. Szkolenia dla wnioskodawców 22 kwietnia, 29 kwietnia i 6 maja. Konsultacjeindywidualne w godzinach 14-17 w każdą środę w trakcie naboru

W Krainie Wygasłych Wulkanów Ośrodkiem Działaj Lokalnie (ODL) jest Stowarzyszenie Kaczawskie. Od 15 lat zachęcają i wspierają mieszkańców, aby podejmowali odpowiedzialność za swoje otoczenie i odważali się sięgać po granty na realizację swoich pomysłów.

W tym roku, po udanej akcji fundraisingowej pod hasłem #dzialanieniewygasa, mają pulę 55.000 zł na granty, po które sięgać mogą mieszkańcy gmin partnerskich Stowarzyszenia Kaczawskiego. Wyjątkowo w tym roku uczestniczą również w ścieżce „Działaj Lokalnie i ekologicznie” współorganizowanej przez fundację WWF Polska. Na projekty o tematyce ekologicznej przyznane zostanie dodatkowe 9.000 zł. 

Program dedykowany jest szczególnie grupom i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością obywatelską i pozyskiwaniem funduszy. Nie jest konieczne nawet posiadanie zarejestrowanej organizacji, projekt realizować można w grupie nieformalnej. 

Nabór potrwa do 14 maja 2021. Dla zainteresowanych złożeniem wniosku przygotowano webinaria informacyjne, konsultacje indywidualne online oraz grupę na Facebooku.

wyzwól społeczną energię. Złóż wniosek w Programie "Działaj lokalnie" i otrzymaj do 6 tys. zł na projekt dla swojej społeczności

Wszystkie informacje o tegorocznym naborze znajdują się tutaj: https://www.kaczawskie.pl/dzialajlokalnie2021/ .

 

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast