Nabór kandydatów potrwa do 8 lipca 2020 roku.

NABÓR NA RACHMISTRZÓW TERENOWYCH W GMINIE ZAGRODNO W POWSZECHNYM SPISIE ROLNYM W 2020 R.

 

Wójt Gminy Zagrodno – Gminny Komisarz Spisowy

ogłasza nabór kandydatów

na rachmistrzów terenowych w powszechnym spisie rolnym w 2020 r.

 

Na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 4 oraz art. 20 ust. 4 ustawy z dnia 31 lica 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728) informuję o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych do prac spisowych na terenie Gminy Zagrodno, w ramach powszechnego spisu rolnego w 2020 r.

Powszechny spis rolny zostanie przeprowadzony w terminie od dnia 1 września 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r.

Kandydat na rachmistrza terenowego winien spełniać następujące wymagania:

  1. mieć ukończone 18 lat,
  2. zamieszkiwać na terenie Gminy Zagrodno,
  3. posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  4. posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
  5. nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Oświadczenie o spełnieniu wymagania o którym mowa w pkt. 5 kandydat na rachmistrza terenowego składa pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Kandydat na rachmistrza terenowego, składając oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. Klauzula ta zastępuje pouczenie o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Ważne informacje dla składających oferty na kandydatów na rachmistrza:
  1. Przydzielona liczba rachmistrzów na terenie Gminy Zagrodno wynosi 1.
  2. Składając ofertę wyraża zgodę na przetwarzanie numeru telefonu i/lub adresu e-mail na potrzeby realizacji procesu naboru i szkolenia kandydatów na rachmistrza terenowego w powszechnym spisie rolnym w 2020 r.
  3. Kandydat na rachmistrza obligowany jest odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne. Prawdopodobny termin szkolenia to okres od 3 sierpnia do 11 września 2020 r. Forma realizacji szkoleń (zdalne, stacjonarne) zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w kraju. W przypadku szkoleń zdalnych kandydaci na rachmistrzów terenowych wezmą udział w szkoleniach posługując się własnym urządzeniem mobilnym
    z dostępem do Internetu. Szkolenia obejmują część teoretyczną i praktyczną dotyczącą:
  4. a) statystyki publicznej, w tym tajemnicy statystycznej;
  5. b) zakresie podmiotowym i przedmiotowym spisu rolnego;
  6. c) sposobie wykonywania poszczególnych czynności w ramach bezpośredniego wywiadu z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, w tym sposobie obsługi urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu rolnego.
  7. Egzamin kandydata na rachmistrza terenowego po szkoleniu będzie realizowany za pomocą aplikacji e/m-learning. Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie.
  8. Kandydaci na rachmistrzów terenowych podlegają postępowaniu weryfikacyjnemu. W przypadku zaistnienia sytuacji, kiedy w wyniku naboru kandydatów na rachmistrzów podczas egzaminu wszyscy kandydaci uzyskają jednakową liczbę punktów, a liczba kandydatów będzie większa w stosunku do potrzeb o tym, kto będzie powołany na rachmistrza zdecyduje kolejność zgłoszenia kandydata.
  9. Kandydaci na rachmistrzów terenowych, którzy złożą stosowne dokumenty oraz zostaną zarejestrowani w Systemie Ewidencji Rachmistrzów otrzymają od Urzędu Gminy informację o terminie i formie szkolenia, którego ukończenie z wynikiem pozytywnym będzie warunkiem koniecznym do uzyskania możliwości kwalifikacji na rachmistrza terenowego.
  10. Po wpisaniu na listę kandydatów na rachmistrzów terenowych, zobowiązany jest do przesłania za pośrednictwem aplikacji SER zdjęcia w formacie .jpg do identyfikatora rachmistrza spisowego oraz innych danych niezbędnych do zawarcia umowy zlecenia.
  11. Rachmistrz terenowy będzie wykonywał czynności w ramach prac spisowych na podstawie umowy zawartej z Dyrektorem Urzędu Statystycznego.
Zadania rachmistrza terenowego
  1. przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19;
  2. zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań opracowanym przez Centralne Biuro Spisowe;
  3. przejęcie części zadań innych rachmistrzów terenowych, w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszona zostanie liczba rachmistrzów w gminie lub termin spisu będzie zagrożony.
Obowiązki rachmistrza terenowego
  1. przestrzeganie tajemnicy statystycznej oraz zapisów regulacji prawnych dot. ochrony danych osobowych;
  2. noszenie w widocznym miejscu identyfikatora rachmistrza spisowego podczas realizacji prac spisowych w terenie;
  3. kontaktowanie się z koordynatorem gminnym oraz dyspozytorem wojewódzkim w trakcie prowadzonych prac spisowych;
  4. posługiwanie się wyłącznie urządzeniem mobilnym, wyposażonym w interaktywną aplikację formularzową do realizacji wywiadów;
  5. ochrona powierzonego sprzętu, tj. urządzenia mobilnego wraz z akcesoriami, przed utratą bądź zniszczeniem;
  6. powiadomienie dyspozytora wojewódzkiego oraz koordynatora gminnego o ewentualnym przedłużeniu pracy (poza godzinę 20:00) poprzez wiadomość wysłaną w aplikacji CAPI;
  1. powiadomienie koordynatora gminnego o utracie powierzonego mu urządzenia mobilnego oraz najbliższą jednostkę policji, jeżeli utrata tego urządzenia nastąpiła w wyniku przestępstwa (kradzież, napad, itp.);
  2. powiadomienie koordynatora gminnego o awarii urządzenia mobilnego lub błędach w aplikacji CAPI;
  1. powiadomienie koordynatora gminnego o odmowie udziału w spisie oraz o konieczności podjęcia dalszych działań z przeprowadzeniem spisu u użytkownika gospodarstwa rolnego;
  2. zwrot po zakończeniu prac spisowych identyfikatora rachmistrza spisowego oraz urządzenia mobilnego wraz ze wszystkimi akcesoriami w terminie ustalonym w umowie;
  3. nienaganne reprezentowanie służb statystyki publicznej.

Wymagane dokumenty:

Zgłoszenie swojej kandydatury wraz z niezbędnymi oświadczeniami (druki do pobrania) oraz kserokopia dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.

Miejsce składania ofert:

Ofertę w zamkniętej kopercie z podanym imieniem, nazwiskiem i adresem zwrotnym kandydata, należy składać osobiście (w godzinach pracy Urzędu Gminy Zagrodno) lub listownie (liczy się data wpływu przesyłki na dziennik podawczy) na adres: Urząd Gminy Zagrodno, 59-516 Zagrodno 52 z dopiskiem: „Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych w powszechnym spisie rolnym w 2020 r.”

 

Termin składania ofert upływa w dniu 8 lipca 2020 r.

Dokumenty które wpłyną do Urzędu po terminie lub będą niekompletne nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone na adres nadawcy, w terminie 14 dni od zakończenia naboru.

Wszelkie informacje na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ oraz w ustawie o powszechnym spisie rolnym w 2020r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728) a także w dokumencie dostępnym na wskazanej stronie internetowej „Instrukcja organizacyjna do powszechnego spisu rolnego w 2020 roku”.  

Dodatkowych informacji udziela gminny koordynator – Kamila Szczepanowska – Inspektor ds. gospodarowania nieruchomościami gminy, tel. 76 8773 396, e-mail: k.szczepanowska@zagrodno.eu

 

Niezbędne dokumenty (do pobrania) znajdują się na stronie:

http://zagrodno.i-gmina.pl/nabor-kandydatow-na-rachmistrzow-terenowych

Biuletyn Informacji Publicznej
FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast