Kolorowo, magicznie i z energią! Tak było podczas Pikniku Rodzinnego w Olszanicy

Pomimo nieuchronnie zbliżającej się jesieni, prozdrowotnemu Piknikowi Rodzinnemu w  Gminie Zagrodno towarzyszyła letnia i pozytywna aura.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Podczas wydarzenia eksperci udzielali porad w zakresie szczepień. Każdy mógł również bezpłatnie wykonać proste badania diagnostyczne: sprawdzić poziom cukru, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom saturacji.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Zagrodno zorganizowały  pokazy sprzętu strażackiego i pojazdów oraz przeprowadziły wartościowe warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy. W mobilnym biurze można było dokonać realizacji obowiązku spisowego w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021, skorzystać z pomocy pracownika ZUS oraz wypełnić deklarację ws. pieca.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zagrodno. Były dmuchane zamki, bańki mydlane, animacje, turnieje dla całych rodzin oraz występ iluzjonisty – widowiskowy pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności.

„Piknik Rodzinny to doskonała okazja do wspólnej zabawy i zdobywania wiedzy. Cieszymy się, że rodzice z dziećmi tak chętnie uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy – to bezcenna i wartościowa nauka. Mieszkańcom dziękuję za obecność i zaangażowanie. W planach są już kolejne wydarzenia, na które serdecznie zapraszam. Wkrótce na oficjalnych kanałach komunikacyjnych Gminy Zagrodno pojawi się więcej informacji” – mówiła Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska

Tegoroczne wydarzenia były długo wyczekiwane przez mieszkańców gminy, ale to jeszcze nie koniec atrakcji – lato wciąż trwa!

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast