Dożynki 2022 za nami! Ach, co to była za impreza!

dozynki 2022

W tym roku centrum dożynkowej zabawy stało się Zagrodno. Sołectwo Zagrodno Osiedle dowodziło wydarzeniem i efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Było pozytywnie, nie brakowało energii, zapału i przede wszystkim uśmiechów.

Sołectwa przygotowały kolorowe stanowiska i poczęstunki. Na imprezie nie zabrakło Zamku Grodziec, Stowarzyszenie Pozytywnie Nakręceni, niezastąpionych jednostek OSP, ZUK oraz GOPS.

O fantastyczną, biesiadną atmosferę zadbały również doskonale nam znane zespoły: Macierzanka i Swojacy. Gwiazdą wieczoru był zespół Discoboys.

Konkurs – tym razem na najlepsze krokiety – cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najlepsze konkursowe dania przygotowały sołectwa:

  • Zagrodno osiedle (pierwsze miejsce)
  • Sołectwo Grodziec (drugie miejsce)
  • Sołectwo Olszanica (trzecie miejsce)

Wieńce były tak piękne, że trudno wybrać ten jeden wyjątkowy, dlatego wszystkie prace zostaną nagrodzone.

Gmina Zagrodno od lat konsekwentnie pielęgnuje dożynkową tradycję i co roku wydarzenie przyciąga rzeszę fanów święta i dobrej zabawy. Świadczy o tym niezwykła frekwencja. Mieszkańcom dziękujemy za obecność – to dla Was organizujemy wydarzenia, a Wasza obecność na nich motywuje nas do działania.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej Pana Piotra Koziara, Zespołowi Pieśni i Tańca “Legnica” oraz panu Sławomirowi Ratajskiemu. Ogromne brawa dla wszystkich, którzy włożyli masę energii, by zorganizować tę imprezę i zadbali o wyjątkowy klimat. Dzięki Wam wydarzenie było radosną biesiadą.

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

FACEBOOK
Wielkość tekstu
Kontrast